Mijn kinderen zijn dol enthousiast over Sportstuif Horst!!

Marjolein Marjolein
5 /5
bij Google reviews

Laat een review achter

Croissants bakken, Jump XL, Pinata slaan, Windmolens knutselen in week 28 tm 30-2024

De zomervakantie is aangebroken bij Sportstuif Horst, in de eerste 3 weken van de zomervakantie hebben we vanalles gedaan in thema's van landen zoals: Croissants bakken, Jump XL, Pinata slaan, buikschuiven, windmolens knutselen en zoveel meer!

Ben je benieuwd en wil je meer weten, lees dan snel verder!

Maandag 8 juli

Woehooee de zomervakantie is eindelijk van start! Wij hebben deze zomer het thema landen en deze week zijn we in Nederland. Alle kinderen zijn in de vakantie vanaf 7:30 welkom. We kletsen in de ochtend gezellig met elkaar, want binnenkort gaan een heel aantal kinderen op vakantie!

Rond 09:30 gingen we fruit eten met een bekertje ranja of water. Hierna was het tijd voor een knutselactiviteitje! We maakten windmolens. We hebben de verf met elkaar gemengd zodat we oranje kregen. We tekenden de wieken,  knipten ze uit en hebben deze nog mooi versierd met verschillende stempels. Hierna zijn we nog even lekker naar buiten gegaan om nog een Hollands spel te spelen. Namelijk zaklopen! Wie is er als eerste over de finish?

Na al dat spelen is het tijd om een lekker boterham te gaan eten met een glaasje melk of water.

Dinsdag 9 juli

Vandaag begonnen we de dag met twee activiteiten. De kinderen konden kiezen tussen leeuw uit de kooi of het knutselen van een leeuwtje uit een wc rol.

Om 12 uur was het lunchtijd, dus alle kinderen aan tafel om een lekkere boterham + groente naar binnen te werken. Toen de lunch op was konden de kinderen vrij spelen tot het fruitmoment aanbrak. Nadat de buikjes vol zaten, was het weer buiten ook erg mooi. Dus we gingen ons verkoelen met een buikschuifbaan en waterpistolen + sponzen.

Woensdag 10 juli

Vandaag waren we uitgenodigd door Judith om Sportstuif Tegelen te komen vergezellen. Eenmaal daar gingen alle kindjes gelijk aan het fruit. Na het fruit was er even ruimte om vrij te spelen tot dat we smoothies gingen maken. Deze smoothies waren voor bij de lunch. Toen de lunch en de smoothies achter de kiezen zaten was het tijd om naar het speeltuintje genaamd ‘t superweike te gaan. Daar hebben we de hele middag vertoeft.

 

Donderdag 11 juli

Het is een gezellige dag vandaag! Er komen 21 kinderen en we hebben een dag vol leuke spellen en knutsels staan. In de ochtend gaan we naar het bos, hier kunnen we knuffelen met de dieren, glijden en spelen we Belgisch verstoppertje. We gaan ook picknicken in het knibbel knabbel knuisje huis! Dat is gezellig met z’n alle.

In de middag schijnt de zon nog lekker fel. De zwembroeken gaan aan, we smeren de kinderen in, halen het buikschuifzeil tevoorschijn, beetje water en dreft, ennn….. SCHUIVEN MAAR! De kinderen kunnen zo genieten van water. Ze maken er een wedstrijd van wie het verste kan buikschuiven! Voor de kinderen die niet zo’n zin hadden om nat te worden, hadden we ook nog boerengolf. Dit sluit helemaal aan bij ons thema Nederland.

Hierna hadden de kinderen nog tijd om een voetbal T-shirt te knutselen van een Nederlands elftal. Beetje lijm, verschillende kleuren papier en natuurlijk een rugnummer. Voilà! Het T-shirt is klaar!

Op het einde van de dag krijgen de kinderen nog een speciaal koekje, namelijk een stroopwafel! Jaja ook de koekjes zijn in het thema deze week 😉

Vrijdag 12 juli

De laatste dag voor het weekend is aangebroken! In de ochtend beginnen we meteen lekker creatief want we maken verschillende dingen van touw. Er worden armbandjes gemaakt, pompons en we leren hoe we moeten vingerhaken. Dan is het tijd voor een lekker stukje fruit! We bespreken de dag en wat we allemaal gaan doen.

Ondanks het vieze weertje zijn wij toch lekker in beweging! Wij doen binnen een zoekbingo in het Nederlandse thema! De kinderen zoeken erop los en doen dit maar liefst drie rondjes. Hierna gaan we boterhammen eten en een lekker glaasje melk

Na de boterham gaan wij lekker naar Sportstuif Tegelen! Het was eindelijk droog dus spelen we buiten politie en boef, vieslekkerland en verstoppertje! We hebben de middag afgesloten met een film want dat hadden we wel verdiend na het lange buitenspelen. En het is ook wel eens fijn om even een rustmoment in te lassen zodat de kinderen even bij kunnen komen.

 

Maandag 15 Juli

Een nieuwe week in de zomervakantie is aangebroken. In de ochtend kwamen de kinderen van Sportstuif Tegelen ook richting Horst om zo samen lekker de ochtend door te brengen. Deze week was het thema Frankrijk. In de ochtend hebben alle kinderen lekker vrij met elkaar samen spelletjes gedaan en buiten gespeeld.

Na het middageten hebben we Franse Bingo buiten gedaan. Bij dit spel moet er aan de hand van een bingo kaart worden gezocht bij heel Sportstuif Horst naar kaartjes. Om bingo te krijgen moeten er zoveel mogelijk kaartjes worden gevonden om zo de kaart compleet te krijgen!

Dinsdag 16 Juli

Vandaag kwamen er twee nieuwe kinderen proefdraaien en kijken of ze het leuk vinden bij Sportstuif Horst. In de vakantie betekend dat direct een lange eerste dag bij Sportstuif! Gelukkig voelde de kinderen zich goed op hun plek en hebben ze zichzelf vermaakt. In de ochtend zijn we begonnen met het knutselen van druiven! Met crêpe papier maakten we bolletjes en deze plakten we op een blaadje om er zo druifjes van te maken. Toen alle druifjes erop geplakt zaten ging iedereen nog buiten een tak zoeken om deze erbij te plakken!

Na het middageten zijn we nog naar buiten gegaan om een activiteit te doen. Om in het thema Frankrijk te blijven hebben we Jeu de boules gedaan. Omdat dat spel wat passiever is hebben we twee groepjes gemaakt zodat het spel wat sneller doorliep. Het doel is uiteraard om de jeu de boules ballen zo dicht mogelijk bij het balletje te krijgen. Degene die het dichtste bij zit wint!

In de ochtend en in de middag kwam er vandaag een tweede divisie team uit België trainen. De kinderen vonden dit super interessant en wilde graag meekijken en leren hoe de echte professionals deden trainen. Aandachtig werden de stoeltjes naar voren geschoven en ging iedereen kijken. Een beetje zenuwachtig wilde ze ook nog wat handtekeningen vragen aan het einde, dit vonden de voetballers zelf stiekem ook wel erg leuk! Omdat iedereen later op de middag graag de training wilde kijken en hierdoor afgeleid waren hebben we besloten geen extra activiteit erbij te doen. Iedereen was lekker zelf aan het spelen en aan het kijken dus we vonden het zonde om dit te onderbreken!

Woensdag 17 Juli

De dag begon vroeg voor iedereen en nog niet alle kinderen hadden de slaap helemaal uit. We begonnen rustig met binnen spelen om een beetje op gang te komen. Vandaag kwam Perry vanuit Sportstuif Cuijk met twee kinderen langs om gezellig bij ons samen te spelen. Toen deze twee kinderen er eenmaal waren hebben we eerst gezamenlijk fruit gegeten. Om verder te gaan in ons thema van deze week Frankrijk hebben we zelf croissants gemaakt! Iedereen mocht zijn eigen deeg uitsnijden en goed oprollen tot een croissantje. Na een klein gevecht met de oven (die we niet aankregen) lukte het eindelijk om de oven op temperatuur te krijgen en konden de croissants erin!

Toen deze eenmaal klaar waren hebben we lekker buiten gegeten en mocht iedereen zijn eigen gemaakte croissantje opeten. Hierna bleef iedereen lekker buiten spelen en konden we nog kijken naar een tweede divisie voetbalteam uit België die aan het trainen waren op het voetbalveld, dit vonden de kinderen fantastisch!

Samen zijn we nog naar de Kasteelse bossen gegaan om even een stukje te wandelen in de schaduw. Het was te zien dat het lekker weer was want er waren veel mensen aan het zwemmen en picknicken. Eenmaal aangekomen bij de dieren en bij de speeltuin konden de kinderen zich lekker laten gaan en werden er veel ritjes van de glijbaan afgegleden. Na de wandeling terug was het tijd voor de kinderen van Cuijk om te gaan en gingen de kinderen van Horst het bos in om verstoppertje te spelen. Om de beurt mochten de kinderen de rest gaan zoeken maar doordat er toch wel wat muggen en brandnetels in het bos waren zijn we iets eerder naar binnen gegaan waar we nog samen een ijsje hebben gegeten en monopoly hebben gespeeld. Zo was de dag alweer voorbij en werden de kinderen opgehaald!

 

Donderdag 18 Juli

Donderdag, de vierde dag van de week. Wat was het een lekker weer vandaag! In de ochtend kwamen op de fiets de eerste kinderen alweer bij Sportstuif aan. Iedereen bleef even lekker binnen spelen en we hebben samen fruit gegeten buiten op het terras. Erna was het tijd om ook buiten te blijven spelen. Om in het Franse thema te blijven hebben we Franse zoek de verschillen gedaan. De kinderen deden zich met Frans uitziende kleding aantrekken met wat sportieve attributen erbij. Hierbij moest één kind goed kijken en alles onthouden en zich vervolgens omdraaien. Hierna werden er 5 dingen verandert die het ene omgedraaide kind moest raden!

Nadat iedereen aan de beurt was geweest gingen we alvast de buikschuifbaan klaarleggen zodat we na het eten direct konden beginnen. Samen gingen we op het terras weer ons fruit, brood en drinken nuttigen en uiteraard moest iedereen zich eerst insmeren voordat we de buikschuifbaan op konden. De kinderen hadden toevallig de lintjes aan elkaar geknoopt, niet erg handig/fijn, maar we besloten deze dan ook maar te gebruiken voor de buikschuifbaan. De kinderen konden de lintjes vasthouden en Rick kon ze vervolgens over de baantrekken, wat vonden ze het leuk en wat ging dit snel! Na de lange dag hebben we nog een ijsje gegeten en een kort filmpje binnen gekeken om even af te kunnen schakelen, zo was de dag alweer voorbij!

 

Vrijdag 19 Juli

De laatste dag van de week, bijna tijd voor weekend! Vandaag zou het nog warmer worden dan gisteren! We hebben onze planning om deze reden ook een beetje aangepast en wat waterspelletjes erin verwerkt. In de ochtend hebben we zelf lekker buiten gespeeld in de buitenkeuken en binnen wat geknutseld. Vandaag was ook de laatste dag dat de Belgische voetballers bij ons kwamen trainen, iedereen kon nog even lekker kijken en wellicht wat leren! De eerste activiteit van de dag was verkleed estafette. De kleinere kinderen kregen een pan met één jeu de boules bal erin en ieder team kreeg een Frans hoedje. We maakten twee teams, team rood en team zwart die het tegen elkaar gingen opnemen. Met de bal in de pan moest er zo snel mogelijk een parcours worden afgelegd en onder een hoedje lag een papiertje met of een Nederlands of Frans woord erop. Deze moest worden terug gebracht naar de grote kinderen die de Franse en Nederlands woorden bij elkaar moesten zoeken. Het team dat als eerste de puzzel compleet kreeg had gewonnen!

Omdat er in de ochtend al veel kinderen werden opgehaald om 13:00 hebben we na de verkleed estafette direct de buikschuifbaan klaar gezet zodat iedereen nog wel even lekker kon buikschuiven en met water kon spelen. Hierna hebben we weer onder de overkapping op het terras samen gegeten. Toen alle boterhammen weer waren opgegeten konden we weer verder met het waterpret. Er werd flink over de buikschuifbaan gegleden en we hebben nog een mikspelletje gedaan. Met blikken bovenop de goal speelde we in twee teams tegen elkaar wie als snelste de blikken eraf konden schieten met de waterpistolen en de sponzen. Tussendoor deden we ons uiteraard meerdere keren insmeren per dag omdat het zo warm was! Rond half 4 zijn we nog naar binnen gegaan om wat croissantjes te bakken die nog over waren en gingen we alvast wat opruimen. Nog één laatste keer gingen we naar buiten om samen te buikschuiven en de baan op de ruimen omdat deze zo zwaar is moesten we dit als team even samen doen! Erna lekker omkleden en met papa/mama naar huis om het weekend in te luiden!

 

Maandag 22 Juli

Deze nieuwe week in de zomervakantie was het thema Mexico. Dat betekend dat sommige activiteiten die we doen met dit land te maken hebben. Zo gingen we in de ochtend sombrero's knutselen. De meeste kinderen wisten niet wat dit waren dus na wat uitleg begreep iedereen wat de bedoeling was. Met een bordje en wc rolletje werd er een sombrero gemaakt. Deze konden ze vervolgens zelf versieren en ook een gat erin maken met een lintje erdoorheen zodat je het hoedje op kon doen! 

De kinderen hebben voor het middageten geholpen met het snijden van het groente en fruit en de tafel werd gedekt. In de ochtend waren er al 3 kinderen opgehaald dus het was een lekkere rustige lunch. Na het middageten is Ard richting Sportstuif Tegelen gegaan waas ze de gehele middag samen hebben doorgebracht!

Dinsdag 23 Juli

Het was een drukke dag met meer dan 20 kinderen vandaag bij Sportstuif Horst. In de ochtend hebben we met zijn allen eerst vrij gespeeld en later zijn we in 2 groepjes begonnen aan de activiteit. Hierbij houden we ons uiteraard aan het thema Mexico! Er begon een groepje bij Ard om Sombrero’s  te knutselen en een groepje bij Rick om La Pirinola te spelen. Dit is eigenlijk een spel met een tol maar wij hebben hiervoor een dobbelsteen gebruikt. Het is een spel waarbij iedereen een X aantal snoepjes krijgt in het begin en moet dobbelen. Bij dit spel kan het zijn dat je snoepjes in de pot moet leggen, snoepjes moet pakken, dat iedereen een snoepje in de pot moet doen of dat je de hele pot mag pakken! Er wordt een timer gezet en zodra de timer afgaat krijgt iedereen de snoepjes die hij/zij op dat moment voor zich heeft. Uiteraard hadden we reserve om ervoor te zorgen dat iedereen wel iets krijgt.

Na de middag heeft iedereen nog lekker vrij gespeeld en aangezien we de pijlenboog toch hadden voor de Horster Sportzomer hebben wij hier ook gebruik van gemaakt. Na even te hebben geoefend ging het een paar kinderen al erg goed af en kon er al goed worden gemikt op de grote skippybal!

Woensdag 24 Juli

Vandaag was een lekkere rustige dag in de ochtend, er waren namelijk maar 2 kinderen vandaag bij Sportstuif. Wat een verschil ten opzichte van gisteren! Ard besloot om naar Sportstuif Tegelen te gaan om hier samen met de andere kinderen te spelen.

Dit kwam voor Rick ook goed uit want voor de Horster sportzomer kwamen er 19 kinderen boogschieten bij Sportstuif Horst. Bij de Horster sportzomer proberen kinderen gratis meerdere sporten uit bij Sportstuif en bij verenigingen om zo te kijken wat ze leuk vinden en waar ze goed in zijn. Zo hopen we dat ze doorstromen naar een vereniging en zo actief blijven in het dagelijkse leven en lekker bewegen!

Toen Ard eenmaal in de middag terug was gekomen bij Sportstuif Horst samen met de kinderen van Sportstuif Tegelen kon Ard naar huis en ging Rick met de kinderen naar Jump XL de Riet om lekker te springen! De anti slip sokken aan en gaan! Na wat oefenen samen met Rick hadden 2 kinderen de backflip geleerd, super knap! Ook werden er angsten overwonnen door van de ramp af te springen met een salto voorover.

Nadat we uitgesprongen waren zijn we nog naar een speeltuintje dichtbij geweest om even te drinken en daar nog samen te spelen. Helaas moesten Sportstuif Tegelen en Venray SV snel genoeg alweer naar huis en reden wij ook terug richting Sportstuif Horst om hier nog even galgje te spelen voordat papa de 2 kinderen alweer kwam ophalen!

Donderdag 25 Juli

Er stond vandaag een leuke activiteit op de planning, Pinata slaan! Deze moest uiteraard eerst zelf worden geknutseld in de ochtend. Met een paar kinderen werd er flink geknipt en geplakt om een pinata proberen na te maken. Eenmaal klaar moest deze even drogen en konden we eerst verder spelen, middageten en ons insmeren voordat we naar buiten konden.

Toen was het tijd om Pinata te slaan! Met wat leuke Mexicaanse muziek op de achtergrond mochten de kinderen 1 voor 1 geblinddoekt slaan. Dit bleek lastiger dan gedacht! Na een paar goede slagen begonnen er al scheurtjes in de Pinata te komen. Na de genadeslag mochten alle kinderen het snoep pakken en lekker opeten, er zaten smarties in!

Vrijdag 26 Juli

Vandaag stond er weer een Mexicaans spelletje op de planning genaamd de La carrera tres pies, ook wel de 3 benige race. Dit bleek bij kinderen minder goed te werken met onze lintjes omdat de benen wat kleiner waren. We hebben dit vervolgens verandert naar een race waar de kinderen met tweetallen een parcours moeten afleggen met de benen aan elkaar gebonden met lintjes. Het team dat het snelste had parcours heeft afgelegd heeft gewonnen!

In de middag gingen er meerdere kinderen naar huis en besloten wij na het middag eten richting de Kasteelse bossen te gaan en naar het strand bij het parkhotel te lopen. Hier zijn wat klimrekken die vrij uitdagend waren voor de kinderen maar iedereen ging het proberen! Na even oefenen kon één kindje helemaal naar de overkant klimmen met de ringen, heel knap! Iedereen trok lekker de schoenen uit en ging in het zand schelpjes zoeken. Samen hebben we nog wat ranja gedronken en zijn we terug gelopen, uiteraard gaan we dan nog even langs de glijbaan! Een erg geslaagde middag!

 



Ons team

Laura-Hoogers
Laura Hoogers Vestigingsmanager
Pim Scheepers
Pim Scheepers
Loeka Billekens
Loeka Billekens
Pedagogisch coaches
Pedagogisch coaches